Hakkımda

Leyla Mine Tandağ

Leyla Mine Tandağ

Herşey Eczacı olmak istememle başladı. Tüm Avrupa’yı gezmiş bir insan olarak, liseden mezun olur olmaz Amerika`ya gelmeye karar verdim.

Norfolk, Virginia`da önce ön-eczacılık eğitimini bitirdim. Okulda tek Türk olmam, klasik yanlızlık sendromu, yaşımın 21 yaş sınırı altında olmasından ötürü hiçbir şekilde eğlenememekten duydugum sıkıntı sonucu İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne yatay geçişle transfer oldum.

Ancak mezun olur olmaz yeniden önce San Diego, California’ya egitime devam etmeye dondum. Sonra stajlarım bitti. Türküm, gencim, Türkiye`ye dönmeliyim diye düşünüp, toplam 2 sene Türkiye’deki iş hayatımdan sonra Chicago, Illinois’de MBA eğitimimi tamamlayıp, gelen iş teklifini değerlendirip New Jersey`e taşındım.

Bu gidip gelmeler, vize işlemleri, arkadaşlıklar, uçak yolculukları, Türkiye’deki iş hayatındaki anılar, buradaki iş hayatındaki anıların çok biriktiğine karar verip yazmaya karar verdim. Zaten bir Oglak kizini tutamazsiniz muhakkak paylasmak, anlatmak, yardimci oldugunu hissetmek zorundadir.

Bazen komik anılarla neşe katıp, bazen de burada hayatınızı kolaylaştırmak için genel pratik bilgiler aktarıp kendi tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

Eleştirilerinizi ve önerilerinizi dört gözle bekliyorum. Okuduğunuz için teşekkürler!

Leave a Comment